Wyprawa na giełdę rolną

W niedzielę 1 czerwca, wybraliśmy się na targ do Proszowic. Ponieważ to miasteczko, oddalone jest o około 50km. wyruszyliśmy po godzinie 4.  W Proszowicach byliśmy kilkanaście minut po 5, w tym czasie sprzedający dopiero rozkładali swoje stoiska. Mimo tak wczesnej pory, targowisko tętniło życiem.

IMG_8391

W sprzedaży można było spotkać: Wiele odmian kur tj. jedwabista, leghorn, karzełkek, sebrytki, zielononóżki, minorki,  kochiny, włoszki i oczywiście nioski i broilery.  Poza kurami można tam spotkać indyki zagrodowe i brojlery, kaczki domowe i ozdobne, gesi, króliki, przepiórki, pawie, bażanty, perlice, ryby, papugi, gołębie w tym gołąbki diamentowe, świnki wietnamskie, a także kozy. Największą atrakcją są konie, które przyjeżdżają nieco później około 9.

Moją uwagę szczególnie przykuły kury shamo, sebrytka i włoszka (te ostatnie – podrostki 2+1  50zł) , były też piękne króliki rex i kuna, co do indyków maluchy około 2tyg. 14-15zł, większe 20-30zł, dorosły indor 150zł.

Na targu oprócz zwierząt, można zakupić sprzęt gospodarski, poidła, karmę i odżywki. Jest też dużo stoisk, ze  sprzętem domowym, owocami , warzywami i roślinami ozdobnymi. Ceny dla jednego wysokie, dla innego nie, ale jak czegoś szukamy, to duża szansa że znajdziemy.

Giełda Drobnego Inwentarza i Koni, odbywa się co 2 tygodnie. Następna będzie 15-ego czerwca.  Wjazd płatny w zależności od wielkości auta i rodzaju towaru,  dla kupujących także 5zł.

P.S. Mimo, że nie zamierzam powiększać stada, tak mi się spodobały że kupiłem. Dwa małe indorki, przydadzą się do zmiany krwi, w przyszłym roku.

IMG_8493

Fotoreportaż z wyprawy znajdziecie, w zakładce galeria.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook