Wiosenny targ w Proszowicach

Witajcie Moi Drodzy, dziś zabieram Was na kolejną wyprawę na targ do Proszowic.

Giełda Drobnego Inwentarza i Koni w Proszowicach odbywa się w każdą pierwszą i trzecią niedziele miesiąca. Jak zawsze i dziś wypatrzyłem wiele ciekawych zwierzaków, które chętnie widziałbym w mojej zagrodzie. No cóż, przyjdzie mi jeszcze troszkę poczekać na kolejne odmiany kur, gąsek czy kaczek. Tak czy inaczej warto odwiedzić Proszowice w niedzielny poranek.

Jak zwykle z domu wyruszyliśmy około 06:00, ponieważ to prawie 50 km drogi. Na szczęście pogoda dopisała i już około 07:00 byliśmy w Proszowicach. Moja rada dla wybierających się na targ w późniejszych godzinach jest taka, że jednak warto wstać nieco wcześniej, bo około godz. 08:00 zaczyna się straszny tłok przy wjeździe. Może okazać się, że zamiast rozpocząć wędrówkę między stoiskami ze zwierzakami,  postoimy w korku przy punkcie opłat.

Dzisiaj mieliśmy szczęście, bo nie staliśmy zbyt długo. Następnie opłata 5zł na bramie i parkujemy w pobliżu placu.

Może jeszcze, krótko opowiem Wam co ciekawego można spotkać na targu.

Jak sama nazwa wskazuje spotkamy tam mnóstwo odmian ptactwa domowego i wodnego, króliki wszelkiej maści, wiele ras gołębi,  a czasem nawet kózki i świnki wietnamskie. Zwykłych prosiaków niestety nie znajdziemy. Za to koni przybywa z każdym kolejnym targiem.

Poza zwierzętami można tam zakupić sprzęt jeździecki, rośliny ozdobne, drzewka, wyroby z drewna, środki do pielęgnacji zwierząt, owoce i warzywa.

Ponieważ zaczęła się wiosna na targu dominowały pary lęgowe i pisklęta.

Dużo można by pisać, jednak najlepiej zobaczyć samemu – w galerii zdjęć znajdują się zdjęcia, które wykonałem podczas owej wyprawy.

Kliknij TUTAJ, aby przejść od razu do galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook